Meetupy jako pomocník při náboru zaměstnanců

Meetupy jako pomocník při náboru zaměstnanců

Meetupy se v různé formě a s různými názvy staly poměrně častým jevem, především v oblasti IT, ale nejen v ní. Mají různá témata, koncepty, různá zaměření a různé cílové skupiny, ale jedno mají společné - mohou hrát významnou roli při rozhodování uchazečů o zaměstnání ve firmě, která takové akce pořádá.

Pro to, aby meetupy dlouhodobě pomáhaly zlepšit nábor, je důležité skloubit několik rovin:

  • Komunita musí mít pocit, že jí něco vracíte - vyberte atraktivní téma i speakera a hlavně nešetřete. To se týká speakera, marketingu, vybavení a zázemí celého meetupu - počítá se každý detail od systému pro registraci po značku piva na meetupu.
  • Ukažte co nejvíce z vlastní kultury - zásadně pořádejte všechny akce ve vlastních prostorech a zapojte do organizace vlastní lidi. Vše, co účastníci na meetupu uvidí je o vaší firmě a vyvolá to přirozenou diskusi, při které můžete o své firmě předat ještě více autentických informací.
  • Zaměřte se na relevantní publikum - speaker, téma, marketing, ale i samotná atmosféra meetupu musí odpovídat vaší cílové skupině. Účastníci, kteří se budou na meetupu cítit “jako doma” budou skvělými ambasadory vaší firmy ve svých komunitách a na svých sociálních sítích.
  • Kvalitní follow-up s účastníky - uvědomění si, že nejde o prvoplánový recruitment - jde o navázání vztahů, jejich budování a péči o ně. Samotný nábor se dostaví jako přirozený “vedlejší efekt”.

Související články

29. 11. 2016

Co je ATS?

Strohá definice říká, že ATS (zkratka z anglického “Applicant Tracking System”) je elektronický informační systém pro podporu procesu náboru. Je to systém, který firmě dovoluje centralizovat na jedno místo veškeré informace o všech dílčích součástech náboru jako jsou: nabídky práce, uchazeči, životopisy a pohovory. Dále umožňuje jejich správu a podává nám podrobné informace o jejich aktuálním stavu v rámci jejich životního cyklu.

09. 09. 2016

Candidate experience

“Candidate experience” je termín, který se vztahuje ke kvalitě procesu náboru z pohledu uchazeče, jinak řečeno, ke kvalitě jeho “zážitku”. Není to ale jen zážitek ve smyslu něčeho neobvyklého, i když určitý “wow efect” (např. poukázka na slevu pro všechny neúspěšné uchazeče) dokáže určitě zážitek uchazeče umocnit.

15. 12. 2016

Digitalizace HR

Musíme být k sobě upřímní a konstatovat, že HR je v drtivé většině jedním z nejvíce zaostávajících oddělení ve firmě, co se týká digitalizace a používání smart technologií.